Zapytaj o wycenę

Żaden język nie jest nam obcy

Szukasz tłumacza lub tłumacza przysięgłego? Dobrze trafiłeś! Kancelaria Tłumaczy Przysięgłych LYNX zajmuje się w pełni profesjonalnymi tłumaczeniami zwykłymi, przysięgłymi oraz ustnymi w ponad 30 językach. Wykwalifikowani tłumacze, konkurencyjne ceny i gwarantowana poufność – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Tłumaczenia ustne

Tłumaczenie ustne pozwala na rozmowę między ludźmi, którzy nie posługują się tym samym językiem. Takie tłumaczenie odbywa się „tu i teraz” – w konkretnej sytuacji, w obecności osób, które chcą się ze sobą porozumieć. Tłumaczenie ustne, jak sama nazwa wskazuje, jest ściśle związane z wypowiedziami (chociaż źródłem może być także tekst), np. w urzędach, sądach, na konferencji, czy w czasie przeprowadzania wywiadu.

Tłumaczenia ustne dzielą się na:

  • Symultaniczne, zwane również kabinowym, wykonywane za pomocą specjalistycznego sprzętu audio. Wypowiedź w języku źródłowym dociera do tłumacza za pośrednictwem słuchawek. W tym samym momencie, tłumacz przekłada ją na język docelowy, mówiąc do mikrofonu. W ten sposób, np. uczestnicy konferencji słyszą tłumaczenie w swoich słuchawkach od razu, w trakcie trwania danego wystąpienia.
  • Konsekutywne, kiedy tłumacz rozpoczyna przekład wypowiedzi dopiero po jej zakończeniu. W tym wypadku, tłumacz zazwyczaj towarzyszy rozmówcom, słucha mówiącego i sporządza notatki, a po zakończonej wypowiedzi (lub w trakcie pauzy) odtwarza jej treść pozostałym obecnym osobom w języku docelowym.