Zapytaj o wycenę

Żaden język nie jest nam obcy

Szukasz tłumacza lub tłumacza przysięgłego? Dobrze trafiłeś! Kancelaria Tłumaczy Przysięgłych LYNX zajmuje się w pełni profesjonalnymi tłumaczeniami zwykłymi, przysięgłymi oraz ustnymi w ponad 30 językach. Wykwalifikowani tłumacze, konkurencyjne ceny i gwarantowana poufność – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Tłumaczenia przysięgłe

Ze względu na swoją specyfikę, tłumaczenia przysięgłe wykonuje się według odrębnych zasad, które regulowane są przez rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości. Tłumacz przysięgły dokonuje bowiem przekładów oficjalnych dokumentów używanych w celach urzędowych, które muszą zostać uwierzytelnione – ich zgodność z oryginalnym dokumentem musi być potwierdzona podpisem oraz pieczęcią osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia. Wymóg ten dotyczy wszelkiego rodzaju dokumentów, które będą przedłożone zarówno w urzędzie, jak i w banku oraz sądzie czy też u prawnika bądź notariusza. Najczęściej wykonywane tłumaczenia przysięgłe dokumentów dotyczą aktów stanu cywilnego, aktów notarialnych, wyroków sądowych, dokumentów rejestracyjnych pojazdów, certyfikatów, pełnomocnictw, a także różnego rodzaju świadectw oraz zaświadczeń.

Czym różni się tłumacz przysięgły od zwykłego?

Do przekładu prywatnej korespondencji, zawartości strony internetowej, artykułów prasowych czy też dokumentacji przeznaczonej wyłącznie na wewnętrzne potrzeby firmy nie jest wymagane dodatkowe uwierzytelnienie stanowiące oficjalne poświadczenie zgodności z oryginałem w języku obcym. W przypadku ważnej dokumentacji, która będzie przedłożona w sądzie, urzędzie, banku czy innej instytucji przekład musi być dodatkowo uwierzytelniony, czego może wykonać jedynie specjalista wpisany na listę tłumaczy przysięgłych prowadzoną przez Ministra Sprawiedliwości. By uzyskać odpowiednie uprawnienia, należy zdać egzamin państwowy oraz spełnić wymogi ustawy – wymagana jest m.in. pełna zdolność do czynności prawnych, brak karalności za przestępstwo umyślne, skarbowe bądź też nieumyślne przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu obrotu gospodarczego, perfekcyjna znajomość języka obcego oraz polskiego czy też wykształcenie wyższe.

W naszej kancelarii w Bydgoszczy zapewniamy profesjonalne tłumaczenia uwierzytelnione oraz całkowitą poufność wszystkich danych i dokumentów. Tym, co wyróżnia nasze biuro, jest doskonała znajomość ponad 30 języków obcych, także w zakresie fachowej terminologii medycznej, technicznej, prawniczej, informatycznej i nie tylko.